uprawnienia elektryczne

Poszukujesz porady lub podpowiedzi? Napisz, na pewno pomożemy.
Awatar użytkownika
aramis
Posty: 5
Rejestracja: 29 cze 2020, 11:21

uprawnienia elektryczne

Post autor: aramis »

Z racji rozwijania działalności w firmie, zastanawiam się czy jest możliwość przeprowadzenie obecnie szkoleń dla pracowników w celu zdobycia uprawnień elektrycznych. Chodzi mi o SEP. Wiem, że wcześniej była możliwość organizacji kursu w firmie. Jak jest obecnie?

elewacje domów ceresit
Awatar użytkownika
sakk
Posty: 57
Rejestracja: 18 wrz 2019, 2:53

Re: uprawnienia elektryczne

Post autor: sakk »

...
Awatar użytkownika
sakk
Posty: 57
Rejestracja: 18 wrz 2019, 2:53

Re: uprawnienia elektryczne

Post autor: sakk »

Myślę, że ja wejdziesz na https://szkolenia-emka.pl/szkolenia/kurs-sep-g1/ to wszystkiego się dowiesz. Ta firma szkoleniowa przeprowadza od lat kursy i egzaminy w tym kurs sep g1 o który pytasz. Sytuację mamy obecnie wyjątkową, szkoły z zasady nie działają dlatego oni umożliwiają także ukończenie kursu i zdanie egzaminu online. Zajrzyj koniecznie w terminarz i cenniki (szkolenie online jest nieco droższe). Co do kursów w firmie - trzeba się kontaktować. Nie jestem w stanie udzielić informacji na ten temat. Ale wiem, że jeśli mowa o uprawnienia elektryczne to tylko do nich bym się zgłaszał. W wielu miastach w kraju prowadzą szkolenia i naprawdę mają w zespole samych fachowców.
Królik

Re: uprawnienia elektryczne

Post autor: Królik »

Jak poszukujesz firmy szkoleniowej z bogatym doświadczeniem i szkoleniami to musisz zapoznać się z ofertą https://www.tarbonus.pl/pl/ U nich zdobędziesz uprawnienia elektryczne wszelkiego rodzaju a dodatkowo możesz skorzystać z ich innych usług i ofert. Specjalizują się w szkoleniach i kursach i mają atrakcyjne ceny i terminy.
Rabka
Posty: 493
Rejestracja: 08 lip 2019, 16:46

Re: uprawnienia elektryczne

Post autor: Rabka »

Z tego, co się orientuję, to takie uprawnienia SEP G1, czyli inaczej uprawnienia elektryczne, można uzyskać po zdaniu specjalnego egzaminu organizowanego przez Stowarzyszenie Elektryków Polskich. Aby się do niego przygotować, należy zapisać się na specjalny kurs, na przykład taki jak na stronie internetowej https://kursy-sep.com.pl/. Jak widać taki kurs można odbyć on-line, co na pewno wiąże się z dużą wygodą ;)
Awatar użytkownika
Gina
Posty: 27
Rejestracja: 29 gru 2019, 14:57

Re: uprawnienia elektryczne sep

Post autor: Gina »

Przy grupie G1 - obsługa, konserwacja, remonty, montaż
urządzenia, instalacje i sieci elektroenergetyczne o napięciu nie wyższym niż 1 kV

Przy grupie G3 - obsługi, konserwacja, remonty, montaż, pomiary
sieci gazowe rozdzielcze o ciśnieniu nie wyższym niż 0.5 MPa (gazociągi i punkty redukcyjne, stacje gazowe)

I tu jest pytanie. Ja potrzebuję uprawnień do obsługi, konserwacji... pomiarów sieci w mieszkaniach, domkach jednorodzinnych, montażu urządzeń typu kuchenki gazowe, podbijanie gwarancji, odczyty gazowe, próby szczelności. Czy zawaliłem sprawę po całości, czy zakres, który wybrałem (sieci gazowe rozdzielcze o ciśnieniu nie wyższym niż 0.5 MPa (gazociągi i punkty redukcyjne, stacje gazowe) jest nadrzędny i tyczy się urządzeń i instalacji w mieszkaniach, czy wgl. nie mam prawa w tym momencie ruszać instalacji w mieszkaniach/domach?

Czy jedyne wyjście to ponownie odbycie kursu sep https://www.akademiaoperatora.pl/oferta/sep.html i przystąpienie do egzaminu i rozwinąć zakres o urządzenia i instalacje?

jak przyspawać zawiasy do bramy
Awatar użytkownika
Hejoho
Posty: 272
Rejestracja: 10 wrz 2019, 23:38

Re: uprawnienia elektryczne

Post autor: Hejoho »

Gdy ja musiałam przeprowadzić termowizję w swojej firmie, to znajomy doradził mi, żebym w tej sprawie zgłosiła się do specjalistów. W sieci znalazłam namiar do wasztan.pl i muszę przyznać, że ofertę mają naprawdę bardzo rozbudowaną. Dajcie znać, co wy uważacie na temat ich usług i czy warto się z nimi skontaktować w tej sprawie.
ODPOWIEDZ