Testament

Poszukujesz porady lub podpowiedzi? Napisz, na pewno pomożemy.
Miłka

Testament

Post autor: Miłka »

Chciałabym spisać testament, ale nie bardzo wiem jak się za to zabrać. Czy prawnik czy notariusz - do kogo iść najpierw? Ma to ktoś z Was za sobą? Warto? .
Breżniew

Re: Testament

Post autor: Breżniew »

Ja bym najpierw skonsultował się online. Jest taki portal pośredniczący kontakt z prawnikami: https://e-uslugiprawne.pl/. Opisujesz swoją sprawę i wybierasz prawnika który Ci pomoże w problemie. Co ważne tutaj możesz się kontaktować kiedy chcesz a zawsze ktoś się znajdzie do pomocy. Porady sa udzielane przez skype i telefon
Awatar użytkownika
natik
Posty: 69
Rejestracja: 15 sie 2019, 22:31

Re: Testament

Post autor: natik »

Doradziłabym skorzystać z pomocy prawnika. Sama tak zrobiłam jeśli chodzi o sporządzenie testamentu. Dzięki temu mam pewność, że jest sporządzony tak jak trzeba i nie będzie potem żadnych problemów. We wszystkim pomogła mi adwokat Barbara Węgłowska z kancelarii Węgłowski w Szczecinie. Bym się zastanawiała czy dobrze jest czy źle, a tak jestem spokojna. W ogóle tam gdzie są sprawy związane z przepisami prawnymi zawsze lepiej się poradzić.
MarekŁ

Re: Testament

Post autor: MarekŁ »

Jak wiadomo testament może sporządzić każdy dorosły człowiek. Ma prawo odwołać go w dowolnym momencie lub zmienić jego poszczególne zapisy. Ja testament mam i leży on w sejfie i czeka na ten dzień. Dzieci są poinformowane gdzie i co leży wiec jestem spokojny. Jeżeli chodzi o sporządzenie testamentu to wszystko zostało zrobione u notariusza z tej kancelarii https://www.notariusznawoli.com/czynnos ... o-spadkowe w Warszawie.

dns google 8.8.8.8
Bożena

Re: Testament

Post autor: Bożena »

Jeśli szukasz prawnika specjalizującego się w sprawach spadkowych w Toruniu, bardzo polecam Panią Aleksandrę Krawczyk-Głowacką. Zajmuje się sprawami o stwierdzeniu nabycia spadku czy dochodzenia roszczeń związanych z zachowkiem. Bardzo pomogła mi z moją sprawą i profesjonalnie do niej podeszła.
XeniaŻ

Re: Testament

Post autor: XeniaŻ »

Najlepiej testament spisać u notariusza bo wtedy mam dokument nie do podważenia. Ja tak zrobiłam i mam wszystko na tip top załatwione tak jak powinno być. Sprawy związane z testamentem załatwiłam w kancelarii w Warszawie na Woli https://www.notariusznawoli.com/kontakt.
ODPOWIEDZ