Sposoby na dziury w trawniku

Poszukujesz porady lub podpowiedzi? Napisz, na pewno pomożemy.
Miłosz74

Sposoby na dziury w trawniku

Post autor: Miłosz74 »

Przez wiele lat nasz trawnik wyglądał pięknie. Niestety w tym roku zaczęły się kłopoty. Pojawiły się jakby "dziury" w trawnika, martwe placki. Dosiewanie na niewiele się zdało. Jakieś rady?

kolonoskopia fortrans
Oluś88

Re: Sposoby na dziury w trawniku

Post autor: Oluś88 »

Pewnie przykro się patrz, gdy dotąd piękny trawnik marnieje w oczach :| też kiedyś miałam podobny kłopot i bardzo pomocne okazały się wskazówki z tego artykułu https://www.ogarnijogrod.pl/jak-uzupeln ... -trawniku/. Może i Tobie się sprawdzą te porady.
Awatar użytkownika
balonik
Posty: 189
Rejestracja: 30 cze 2020, 21:54

Re: Sposoby na dziury w trawniku

Post autor: balonik »

Niestety czasami również jak widać sama praca nad trawnikiem jest dość wymagająca i moim zdaniem zdecydowanie warto jest co nieco na ten temat wiedzieć. Dlatego ja również każdemu polecam zapoznanie się z wpisem https://123budujemy.pl/aby-trawnik-byl-piekny/ gdzie ciekawie przedstawiono to jak zrobić aby nasz trawnik był piękny.
kazimierz33332ą

Re: Sposoby na dziury w trawniku

Post autor: kazimierz33332ą »

Ja takich sposobów w ogóle nie mam. Jakbym takie sposoby miał to na pewno było by bardzo dobrze. Chodź na ten temat na pewno porozmawiam z moim bardzo dobrym znajomym.
________________________________________________________
https://www.tarnowskiegory.info/kontakt
Żancia99

Re: Sposoby na dziury w trawniku

Post autor: Żancia99 »

Gdy ja miałam taki problem, to wygrabiłam te "martwe" miejsca, podlałam i w to wysiałam nową trawę. Zdecydowałam się na mieszankę nasion https://sklep.poradnikogrodniczy.pl/tra ... get-id-182, ponieważ nie wymaga częstego koszenia, a rośnie bardzo gęsta i zielona.
Honduś

Re: Sposoby na dziury w trawniku

Post autor: Honduś »

balonik pisze: ↑23 cze 2021, 15:34 Niestety czasami również jak widać sama praca nad trawnikiem jest dość wymagająca i moim zdaniem zdecydowanie warto jest co nieco na ten temat wiedzieć. Dlatego ja również każdemu polecam zapoznanie się z wpisem https://123budujemy.pl/aby-trawnik-byl-piekny/ gdzie ciekawie przedstawiono to jak zrobić aby nasz trawnik był piękny.
Przy "martwych" plackach na trawniku dobrze jest zrobić aerację - ja do tego celu polecam taki preparat https://aeratorwplynie.pl/. Trawa z pewnością odżyje i będzie gęstsza.
Awatar użytkownika
Ina
Posty: 31
Rejestracja: 23 gru 2019, 6:00

Re: Sposoby na dziury w trawniku

Post autor: Ina »

Są specjalne mieszkanki traw do renowacji trawnika. Tutaj https://ogrodniczy.com/nasiona-traw/tra ... lobalgrass masz taką. Spulchnij ziemię w miejscu dziur, wysiej nasiona. Potem jeszcze wałowanie i podlewanie. Pamiętaj, że o trawnik trzeba dbać regularnie. Dobrze ukorzeniona trawa nie będzie pozwalała na tworzenie się dziur.
Kaśka

Re: Sposoby na dziury w trawniku

Post autor: Kaśka »

Na całe szczęście ja nie mam takich problemów, ale na tą chwilę zaczynam rozglądać się za dobrej jakości zraszaczem. Muszę przyznać, że jak czytałam już na stronie https://przeglad-ogrodniczy.pl/budownic ... awadniania to faktycznie warto jest wiedzieć na jaki zraszacz do naszej trawy najlepiej jest się zdecydować.
Awatar użytkownika
mczay
Posty: 251
Rejestracja: 31 sie 2019, 16:10

Re: Sposoby na dziury w trawniku

Post autor: mczay »

Mój trawnik jak miał jakieś problemy to w sieci trafiłem na ten https://www.lovethegarden.com/pl-pl/art ... trawnikiem artykuł i z niego szukałem rozwiązań. Zobacz tam co piszą o twoim problemie. Na pewno warto stosować środki ochrony żeby cały rok był w dobrym stanie trawnik.

a tacs multicam
Gawron

Re: Sposoby na dziury w trawniku

Post autor: Gawron »

W kontekście rolnictwa, wybór odpowiedniej pompy do deszczowni jest kluczowy dla zapewnienia równomiernego nawadniania upraw. Ważne jest, aby pompa była odpowiednio dobrane do wielkości i typu deszczowni. Aby zrozumieć, jakie parametry są istotne przy wyborze, warto odwiedzić https://eko360.pl/wszystko-o-pompach-do-deszczowni/ gdzie dostępne są szczegółowe informacje.
Awatar użytkownika
sanderka
Posty: 185
Rejestracja: 06 lis 2019, 15:59

Re: Sposoby na dziury w trawniku

Post autor: sanderka »

Koniecznie zasiej w tych miejscach trawę, bo zostawianie tych dziur nie ma najmniejszego sensu i przede wszystkim nieestetycznie to wygląda. Sprawdź jacy są dostępni producenci traw , poczytaj opinie i wybierz nasiona najwyższej jakości.
ODPOWIEDZ