Firma budowlana

Poszukujesz porady lub podpowiedzi? Napisz, na pewno pomożemy.
Awatar użytkownika
Agnes
Posty: 162
Rejestracja: 17 mar 2020, 18:37

Firma budowlana

Post autor: Agnes »

Witam, z bratem przymierzam się do założenia własnej działalności gospodarczej związanej z budowaniem. Potrzebujemy jednak odpowiedniego sprzętu - narzędzi i maszyn. Zauważyłam taką ofertę na stronie sklepu Interhandler na koparko-ładowarki jcb 3cx używane Podoba mi się specyfikacja tego sprzętu ze względu na dużą moc silnika oraz udźwig. Co myślicie o takim modelu?
Awatar użytkownika
pojq889
Posty: 217
Rejestracja: 05 lis 2019, 16:27

Re: Firma budowlana

Post autor: pojq889 »

A jakie najczęściej wybieracie sprzęty i maszyny dla swojej firmy budowlanej? Pytam, ponieważ niejednokrotnie polecono mi ofertę producenta http://staltechnika.pl/oferta/swider-wi ... mak-sznek/ Czy warto byłoby wybrać ich usługi? Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z tym producentem?
Awatar użytkownika
Jadzia
Posty: 8
Rejestracja: 26 lut 2020, 19:51

Re: Firma budowlana

Post autor: Jadzia »

Moim zdaniem warto inwestować w dobre i sprawdzone marki, takie jak Cat, Case, Komatsu czy VOLVO. Dzięki temu zyskujemy pewność, że zakupiony przez nas sprzęt działał będzie bez zarzuty przez długi czas, a jeśli uszkodzeniu ulegnie jakaś cześć to znalezienie odpowiedniego zamiennika nie stanowić będzie żadnego problemu. NA stronie https://www.serwis-kop.pl/pl/category/1 ... ace-do-cat dostępne są wszystkie części cat tak oryginały jak i zamienniki.
Awatar użytkownika
balonik
Posty: 189
Rejestracja: 30 cze 2020, 21:54

Re: Firma budowlana

Post autor: balonik »

W moim przypadku dom do stanu surowego zamkniętego stawiała mi firma zewnętrzna. Jednak wiele prac również sam wykonywałem. Jestem za to zdania, że świetnie na pewno przy każdej budowie sprawdza się żywica poliuretanowa http://www.euroseal.pl/zywice-poliuretanowe/ która jest w stanie uszczelnić praktycznie każdą szczelinę czy nierówność. Ja jestem z niej bardzo zadowolony.
Awatar użytkownika
anahihickle
Posty: 4
Rejestracja: 02 lip 2020, 15:06
Lokalizacja: Warszawa

Re: Firma budowlana

Post autor: anahihickle »

Należy powierzyć prace budowlane firmie po odpowiednim rozeznaniu rynku.

słona czekolada
Awatar użytkownika
morsal
Posty: 14
Rejestracja: 24 mar 2020, 12:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Firma budowlana

Post autor: morsal »

Firma budowlana jak każda inna musi korzystać z programu księgowego do rozliczania pracowników z płac i składek ZUS https://www.pcbiznes.pl/ala-ksiega-podatkowa/
Awatar użytkownika
balonik
Posty: 189
Rejestracja: 30 cze 2020, 21:54

Re: Firma budowlana

Post autor: balonik »

Ja również zauważyłem, iż teraz w budownictwie bardzo często korzysta się ze sznurów neoprenowych https://powerrubber.com/kat/sznur-gumow ... eoprenowe/ jeśli chodzi o same izolacje. W końcu są to bardzo dobre produkty i jestem zdania, że sprawdzają się w budownictwie idealnie.
merryś

Re: Firma budowlana

Post autor: merryś »

Właściwie zastanawiam się, kto mi teraz taki dom https://www.mgprojekt.com.pl/parterowy-4 postawi. Bo wcześniej miał to być znajomy mojego męża, ale okazuje się, że niestety, ale po rozwodzie w ramach solidarności żąda takiej kwoty, że to się w głowie nie mieści. Dlatego muszę szukać innej ekipy budowlanej.
Paweł

Re: Firma budowlana

Post autor: Paweł »

Duże inwestycje często wymagają czegoś takiego jak badania geologiczne, pozwalają one na sprawdzenie jakości materiałów we wszelkiego rodzaju inwestycjach budowlanych. Warto także zadbać o pomoc techniczną w przygotowaniu inwestycji i bieżącą kontrolę w trakcie jej realizacji.

lokalizacja samochodów gps
Ślimak

Re: Firma budowlana

Post autor: Ślimak »

Można jeszcze zgłosić się tutaj http://inter-floor.de/. To sprawdzony producent i wykonawca posadzek żywicznych. To całkiem dobre rozwiązanie, szczególnie do przestrzeni użytkowych, bo jest bardzo trwałe https://inter-floor.de/fotos/fotos-lager/.
Błażej

Re: Firma budowlana

Post autor: Błażej »

Zgadza się, badania geotechniczne na pewno warto przed budową wykonać, żeby potem nie było stresu. Dla nas wykonało je przedsiębiorstwo geologiczne Geoprojekt Szczecin http://geoprojekt.szczecin.pl i solidnie podeszli do sprawy, można na nich polegać. Działają terminowo mają dobry kontakt z klientem i ceny nie wzięte z sufitu, także zdecydowanie mogę ich doradzić.
bómtarmis

Re: Firma budowlana

Post autor: bómtarmis »

Jeżeli chcecie wejść w biznes budowlany to na pewno na początku będziecie musieli nawiązać współpracę z firmą, która zajmuje się wypożyczaniem maszyn budowlanych. Ja od siebie mogę wam polecić skontaktowanie się z http://mobilserwis.com.pl/ Jest to sprawdzona firma, która wynajmuje maszyny w całkiem niezłych cenach.

konsulat usa zielona karta
Cezary Mróz

Re: Firma budowlana

Post autor: Cezary Mróz »

Jestem właścicielem firmy budowlanej i często miałem problem z rozliczeniami podatku lat i innych dokumentów księgowych. Bardzo pomocny okazał nie program jpk, na stronie https://jpk-insight.pl/bledy-w-nowym-jp ... aczen-wew/, można znaleźć dużo cennych informacji na temat korekt katu, czy wystawiania faktur.
ODPOWIEDZ