Jak zmniejszyc wysokość rachunków za prąd?

Produkcja mebli, sprzętu i wyposażenia. Znasz profesjonalistów, których możesz polecić? Daj znać.
Awatar użytkownika
mczay
Posty: 251
Rejestracja: 31 sie 2019, 16:10

Jak zmniejszyc wysokość rachunków za prąd?

Post autor: mczay »

Jak w tytule - czy warto postąpić według tej instrukcji: elektrownia słoneczna jak zrobić i rozpocząć budowę własnej elektrowni słonecznej?
Awatar użytkownika
gaba
Posty: 33
Rejestracja: 23 lut 2020, 21:54

Re: Jak zmniejszyc wysokość rachunków za prąd?

Post autor: gaba »

Myślę, że tak poważną inwestycję należy powierzyć fachowcom. Natomiast co do obniżania rachunków za prąd dzięki instalacji fotowoltaicznej jestem pewna, że to dobre rozwiązanie. Sąsiedzi mają panele solarne już od kilku lat i koszty szybko się zwracają. Sama też myślę u zamontowaniu fotowoltaiki u siebie, tym bardziej że ze strony https://el-sun.pl/artykul/dotacje-na-fo ... isy-w-2020 dowiedziałam się o możliwościach dofinansowania. Mam nadzieję, że wkrótce uda mi się otrzymać dotację.
Awatar użytkownika
pojq889
Posty: 217
Rejestracja: 05 lis 2019, 16:27

Re: Jak zmniejszyc wysokość rachunków za prąd?

Post autor: pojq889 »

U nas w domu elektroniką zajmuje się mąż, który uwielbia majsterkować i na czynniki pierwsze rozkłada uszkodzone sprzęty nadając im nowe życie. Wszystkie potrzebne podzespoły elektroniczne, takie jak kondensatory, tranzystory tego typu https://www.micros.com.pl/tranzystory/ kupuje właśnie w tej hurtowni, więc sprawdźcie ofertę.
Awatar użytkownika
balonik
Posty: 189
Rejestracja: 30 cze 2020, 21:54

Re: Jak zmniejszyc wysokość rachunków za prąd?

Post autor: balonik »

Oczywiście jest to problem wielu z nas i muszę przyznać, że mi w końcu udało się znaleźć bardzo rozsądne rozwiązanie. W takiej sytuacji zdecydowałem się na wybór oferty na tani prąd dla firm https://poprostuenergia.pl/prad-dla-firmy/ i dzięki niej jestem w końcu zadowolony z rachunków. Przede wszystkim zaczęły przychodzić niższe i o to mi właśnie chodziło.
Rabka
Posty: 493
Rejestracja: 08 lip 2019, 16:46

Re: Jak zmniejszyc wysokość rachunków za prąd?

Post autor: Rabka »

A czy ktoś z Was ma w domu może ogrzewanie elektryczne? Jeśli tak, to dobrym pomysłem będzie fotowoltaika Ogrzewanie domu prądem bywa bardzo kosztowne, a dzięki temu można znacząco takie koszty zredukować. Na stronie internetowej https://fotowoltaika.ecocomfort.pl/foto ... anie-domu/ znajdziecie na ten temat więcej informacji. Polecam się w wolnej chwili z nimi zapoznać ;)
Baśka

Re: Jak zmniejszyc wysokość rachunków za prąd?

Post autor: Baśka »

A myśleliście o montażu instalacji fotowoltaicznych i pomp ciepła w waszych domach i firmach? Myślę, że dzięki takiemu rozwiązaniu szybko zobaczycie efekty. Warto skontaktować się z fotowoltaika Jelenia Góra. Wiecie, że konserwacja instalacji nie jest skompilowana? Co ważne dzięki takiemu rozwiązaniu istnieje możliwość wykorzystania nadwyżek wyprodukowanej energii. Warto inwestować w wysokiej jakości sprzęt, gdyż wysoka sprawność instalacji fotowoltaicznej, w zależności od paneli sięgać może nawet 40 lat.
osiemdwa

Re: Jak zmniejszyc wysokość rachunków za prąd?

Post autor: osiemdwa »

Praktycznie wszystko co przychodzi mi do głowy to fotowoltaika, dzięki takiej instalacji oszczędności można generować od samego początku. Firma z porównywarki na https://ekofachowcy.pl/ , pomoże wybrać nam najlepsze elementy tych instalacji OZE. Ten sposób zdobywania energii elektrycznej cieszy się u nas niesłabnącym zainteresowaniem, to dobry trend, globalnie, zmniejszamy emitowanie trujących spalin. W zależności od naszych rachunków i ich wysokości, jesteśmy w stanie całkiem sporo zaoszczędzić, instalacja często zwraca się po 5 - 10 latach.
bodek

Re: Jak zmniejszyc wysokość rachunków za prąd?

Post autor: bodek »

Prosta sprawa. Fotowoltaika i wyłączanie niepotrzebnie pracujących urządzeń elektrycznych w domu. Ja mam na dachu panele i jestem bardzo zadowolony z ich pracy. W lecie to woda na kąpiel jest totalnie za darmo. Idzie odczuć zaoszczędzone pieniądze w ciągu roku. Śmiało mogę polecić Ci firmę, która ją mi zakładała. Nazywa się SUN SPOT i mieści w Wieluniu. A tu masz link do jej strony: https://sun-spot.pl/oferta/fotowoltaika Bardzo mi się spodobało, że ona pomogła mi uzyskać dotacje, dzięki czemu wszystko mnie mało kosztowało.
ODPOWIEDZ