Firma za granicą

Produkcja mebli, sprzętu i wyposażenia. Znasz profesjonalistów, których możesz polecić? Daj znać.
Awatar użytkownika
jamajcia
Posty: 33
Rejestracja: 08 maja 2019, 15:26

Firma za granicą

Post autor: jamajcia »

Po co zakładać firmę w Polsce, skoro można w Wielkiej Brytanii :) Usłyszałam kilka dni temu od znajomego, który właśnie zakłada. Ale on korzysta z pomocy firmy TaxAngels https://www.taxangels.pl/ . Jego zdaniem, należy korzystać z tego, że jesteśmy obywatelami Unii Europejskiej i zakładać firmy tam, gdzie jest tanio. Myślicie że warto ?
Rabka
Posty: 493
Rejestracja: 08 lip 2019, 16:46

Re: Firma za granicą

Post autor: Rabka »

Planując otworzenie własnej firmy za granicą warto dobrze znać język obcy, zwłaszcza język angielski. Najlepiej moim zdaniem zapisać się na jakiś profesjonalny kurs językowy, na przykład https://www.profi-lingua.pl/kursy-jezyk ... -doroslych w Centrum Edukacji Profi Lingua. Polecam ;)
Awatar użytkownika
miri
Posty: 102
Rejestracja: 28 maja 2019, 23:54

Re: Firma za granicą

Post autor: miri »

Obecnie chyba najlepszą opcją jest prowadzenie biznesu w Anglii. Koszty są niewielkie, a przepisy przyjazne przedsiębiorcom. Warto o tym pomyśleć. Tutaj http://www.fairaccountancy.co.uk w razie czego macie namiar na biuro księgowe, które zajmuje się doradztwem biznesowym. Można na spokojnie przedyskutować ten temat. Oczywiście zajmują się obsługą księgową i pomagają też w rejestracji firmy. Dodatkowo na stronie mają blog, a na nim sporo cennych informacji.
Awatar użytkownika
pufcia
Posty: 54
Rejestracja: 19 maja 2019, 7:27

Re: Firma za granicą

Post autor: pufcia »

Posiadanie firmy za granicą ma swoje plusy i minusy. Największym minusem jest fakt iż nie każdy zna na tyle dobrze język angielski aby móc na spokojnie się porozumieć. Dlatego też i ja postanowiłam zapisać się na taki bardziej intensywny kurs językowy i znalazłam w tej szkole https://www.moose.pl/oddzial/oddzial-we ... intensywne Zastanawiam się czy w ogóle w tak szybkim tempie można nauczyć się bardzo dobrze języka angielskiego?
Awatar użytkownika
Agnes
Posty: 162
Rejestracja: 17 mar 2020, 18:37

Re: Firma za granicą

Post autor: Agnes »

Ciekawy temat - myślę ,że każdy początkujący w prowadzeniu działalności gospodarczej będzie zainteresowany :) Warto także wyposażyć się we wszelkie części zamienne do maszyn oraz w materiały eksploatacyjne - zobaczcie ofertę firmy Interhandler - oferuje takie materiały eksploatacyjne jak smary - bo regularna konserwacja urządzeń jest bardzo ważna. Dodatkowo mają szeroki wybór części zamiennych i oryginalnych do maszyn przemysłowych oraz budowlanych

UWAGA! nie płaci za usługi SEO - sprawdź w BIG
radek

Re: Firma za granicą

Post autor: radek »

Wyposażeniem biura, które jest trochę nie widoczne są kompetencje - https://rabbid.pl/technologia/scrum-agi ... co-znacza/ jednym z nich na pewno będzie sposób prowadzenia projektów. W biznesie funkcjonuje kilka różnych podejść, każda firma która chce się rozwijać, żeby nadążyć za tym co robi i jak działa, zdecydowanie powinna zainwestować w tego typu działania.

mali giganci quizy
mai9322

Re: Firma za granicą

Post autor: mai9322 »

Interesowaliście się tym, jak wygląda kwestia kredytów za granicą? Mnie szczególnie interesuje kredyt w Norwegii i wydaje mi się, że doradca, taki jak Motty, będzie tutaj właściwym wsparciem. Samodzielnie na pewno nie zdecyduję się na wzięcie kredytu.
ODPOWIEDZ