Czy warto instalować LPG?

Gdzie kupić części samochodowe, a gdzie opony? Opinie, nowości, rady.
Awatar użytkownika
NobleA
Posty: 116
Rejestracja: 17 cze 2019, 14:50

Czy warto instalować LPG?

Post autor: NobleA »

Ostatnio się nad tym zastanawiałem. Na szczęście trafiłem na kalkulator LPG . Dzięki temu rozwiązaniu wiem jak dobre jest to rozwiązanie.

kod abonencki
Bo prawdziwa moc jest tam, gdzie ciemność i krew.
Awatar użytkownika
Hejoho
Posty: 272
Rejestracja: 10 wrz 2019, 23:38

Re: Czy warto instalować LPG?

Post autor: Hejoho »

Według mnie, warto zainwestować w instalację LPG w samochodzie, ponieważ dzięki temu można zaoszczędzić sporo pieniędzy, które wcześniej szły na paliwo. Słyszałam, że instalacja gazowa BRC SQ 32 jest bezkonkurencyjna na rynku i myśle, że zdecyduję się na takie rozwiązanie, ponieważ bardzo dużo podróżuję i myśle, że to rozwiązanie sprawdzi sie u mnie idealnie.
Awatar użytkownika
Kondzio
Posty: 1
Rejestracja: 27 wrz 2019, 22:39

Re: Czy warto instalować LPG?

Post autor: Kondzio »

Myślę, że warto obecne instalacje są na tyle dobrze dopracowane, że nie sprawiają kłopotów i nie szkodzą silnikowi, także można sporo zaoszczędzić. A jeżeli chodzi o kalkulator to polecam jeszcze jeden w mojej opinii bardziej dopracowany i dokładny: http://lpg-brc.pl/index.php/kalkulator-lpg
Awatar użytkownika
Sevos
Posty: 3
Rejestracja: 26 lis 2019, 0:05

Re: Czy warto instalować LPG?

Post autor: Sevos »

Jak najbardziej się z Wami zgadzam. Nie mam nic innego do dodania.
Złość jest chorobą duszy.
Awatar użytkownika
zienek
Posty: 9
Rejestracja: 06 wrz 2019, 19:05

Re: Czy warto instalować LPG?

Post autor: zienek »

Biorąc pod uwagę rosnące ceny benzyny i diesla, to nadal bardziej opłaca się zamontować instalację LPG. Oprócz oszczędności, warto zauważyć, że samochód zasilany LPG emituje dużo mniej spalin, jest więc to rozwiązanie ekologiczne. Z tego co wyczytałem na https://tezet.pl/oferta/autogaz/, emisja spalin pojazdu z LPG jest nawet dwudziestokrotnie niższa niż z silnikiem diesla.
Awatar użytkownika
markowa
Posty: 118
Rejestracja: 06 lis 2019, 15:59

Re: Czy warto instalować LPG?

Post autor: markowa »

Ja też polecam zainwestować w instalacja gazowa Renault W ostatnich czasach jest coraz więcej zwolenników takiego rozwiązania i nie ma co się dziwić, ponieważ niesie ono za sobą spore oszczędności przy utrzymywaniu samochodów.
Awatar użytkownika
pojq889
Posty: 217
Rejestracja: 05 lis 2019, 16:27

Re: Czy warto instalować LPG?

Post autor: pojq889 »

No moim zdaniem to wszystko zależy od tego, jaki samochód posiadacie. Określenie tego pozwoli na dobranie odpowiedniej instalacji

___
Ślub na Śląsku
Jorgiś

Re: Czy warto instalować LPG?

Post autor: Jorgiś »

Jasne, że warto, bo to niezłe oszczędności w skali roku. Ja zmieniłem na gaz i jestem mega zadowolony z tej decyzji. Powiem wam jeszcze, że jeśli już się zdecydujecie na gaz to wybierajcie kompletne instalacje od jednego producenta, wtedy są dobrze dopasowane i wszystko chodzi jak należy. Ja mam zestaw Optima od krajowego producenta Alex https://optimagas.com/zestaw-optima i bardzo go sobie chwalę. Druga rzecz- montujcie u dobrych fachowców, Alex ma na swojej stronie listę współpracujących z nimi warsztatów, także to ułatwia sprawę.
tomekŻ

Re: Czy warto instalować LPG?

Post autor: tomekŻ »

O to ja z kolei podpowiem wam, gdzie znajdziecie dobre informacje na temat autogazu - zajrzyjcie sobie na stronę Koalicji Na Rzecz Autogazu – http://knra.pl/wszystko-o-autogazie/ To organizacja na rzecz autogazu, mają sprawdzone informacje i m.in. znajdziecie tam zaufane i sprawdzone firmy zajmujące się montażem instalacji gazowych w samochodach. Ja u jednej z nich montowałem instalację i jestem bardzo zadowolony, samochód śmiga aż miło.
ODPOWIEDZ