Usuwanie danych

Projektowanie stron WWW, konfiguracja sieci, sprzęt firmowy - polecamy firmy informatyczne.
Awatar użytkownika
NobleA
Posty: 116
Rejestracja: 17 cze 2019, 14:50

Usuwanie danych

Post autor: NobleA »

Cześć. Poszukuję firmy z Warszawy, która zajmuje się trwałym kasowaniem danych. Czy takie bezpowrotne kasowanie danych to rozwiązanie warte uwagi? Co o tym sądzicie?
Bo prawdziwa moc jest tam, gdzie ciemność i krew.
Rabka
Posty: 493
Rejestracja: 08 lip 2019, 16:46

Re: Usuwanie danych

Post autor: Rabka »

A skoro już o danych w firmie mowa, to jak dbacie o ochronę danych osobowych? Czy robiliście już sobie specjalny audyt zgodności z przepisami RODO, o którym mowa na stronie https://mwinspektorzy.pl/oferta-dla-fir ... ci-z-rodo/? I jak wrażenia? Musieliście wprowadzać w Waszych firmach jakieś zmiany?
Awatar użytkownika
tygrys1913
Posty: 5
Rejestracja: 29 gru 2019, 23:24

Re: Usuwanie danych

Post autor: tygrys1913 »

Musisz bardziej przedstawić ten temat. Jestem bardzo ciekawy tego.
Łatwiej ofiarujemy nasze serce niż nasze pieniądze.
Awatar użytkownika
monia
Posty: 68
Rejestracja: 18 paź 2019, 7:27

Re: Usuwanie danych

Post autor: monia »

Teraz usuwanie poufnych danych musi przebiegać zgodnie z przepisami a więc dobrze jeśli masz profesjonalna niszczarkę a jeśli nie możesz zlecać to odpowiedniej firmie. Poczytaj na temat niszczarek na tej stronie http://biznes-time.pl/niszczarka-do-dok ... ej-firmie/
Awatar użytkownika
lajla
Posty: 67
Rejestracja: 15 lip 2019, 22:02

Re: Usuwanie danych

Post autor: lajla »

a ja bardziej w temacie bezpieczenstwa danych :) warto o tym pomyslec, czasem dysk moze sie uszkodzic i stracimy wszystko... polecam cloud backup, to taka nowa usluga w nazwa.pl mozna tworzyc szyfrowane kopie zapasowe
Awatar użytkownika
Hejoho
Posty: 272
Rejestracja: 10 wrz 2019, 23:38

Re: Usuwanie danych

Post autor: Hejoho »

Jeśli masz w firmie nadmiar dokumentów które trzeba zniszczyć to polecam skorzystać z oferty https://niszczeniedokumentow.eu/ Zniszczą dokumenty zgodnie z przepisami ochronie RODO i nie będzie to kosztować zbyt dużo. Polecam też zapoznać się z ich ofertą na niszczarki.
Awatar użytkownika
Kropkapodi
Posty: 64
Rejestracja: 25 wrz 2019, 10:25

Re: Usuwanie danych

Post autor: Kropkapodi »

Hejka,
jest teraz nowe i nowoczesne, oraz bezpieczne, data center w polsce - main.pl, znajdujace sie w centrum Warszawy. Dzieki temu, iz jest podlaczone do 3 niezaleznych swiatlowodow od 3 niezaleznych dostawcow - ryzyko wystapienia awarii jest znikome. Dlatego takie dane przechowywane u nich - sa bezpieczne, o wiele bezpieczniejszy niz na dysku komputera firmowego czy domowego.
Awatar użytkownika
pojq889
Posty: 217
Rejestracja: 05 lis 2019, 16:27

Re: Usuwanie danych

Post autor: pojq889 »

Myślę, że trzeba bardzo uważać, jeśli chodzi o dane osobowe wrażliwe. Niestety bardzo wiele firm nie do końca przestrzega przepisów, czasem nieświadomie, ale trzeba znaleźć sobie wszystkie przepisy, zasady i warunki.

c925
Lokuś

Re: Usuwanie danych

Post autor: Lokuś »

Jeśli chodzi o kasowanie danych to jestem bardzooo na bieżąco :) w zeszłym tygodniu oddawałem sprzęt do https://www.fortisrecovery.pl/ i się tym zajmowali, a to właśnie warszawska firma
ODPOWIEDZ