Uzdatnianie wody

Urządzasz mieszkanie, budujesz dom? W tym wątku znajdziesz wszystkie niezbędne informacje o solidnych firmach budowlanych.
Żaneta

Uzdatnianie wody

Post autor: Żaneta »

Czy ktoś wie jak się przeprowadza uzdatnianie wody? Czy to jest bardzo skomplikowany proces? Lepiej postawić na np. taką firmę: https://scieki-woda.pl/uslugi/ ? czy zająć się tym samemu?
maniek.ł

Re: Uzdatnianie wody

Post autor: maniek.ł »

To dość skomplikowana sprawa, oczywiście w zależności od parametrów i pochodzenia wody. Jeśli woda jest z wodociągu i chcesz zamontować zmiękczacz, warto i tak zwrócić się do fachowej firmy o dobóR. Jeśli woda ze studni, to wysyłasz badania wody do firmy Klarsan - dobierają ci system do wody z gwarancją skuteczności. Bardzo profesjonalna firma
Błażej

Re: Uzdatnianie wody

Post autor: Błażej »

Jeśli chodzi o uzdatnianie wody przemysłowej to skierujcie się do tej firmy ESC Global http://escglobal.pl Firma to jeden z czołowych producentów preparatów do kondycjonowania wody w układach kotłowych i układach chłodniczych. Mają duże doświadczenie, produkty wysokiej jakości (poparte nagrodami) przy zdecydowanie rozsądnych cenach.
Rómek

Re: Uzdatnianie wody

Post autor: Rómek »

Uzdatnianie a kondycjonowanie wody to dwie różne sprawy :) Firmą, która zajmuje się zarówno tym, jak i tym jest KLARSAN - również polecam ;) https://www.klarsan.pl/
Awatar użytkownika
balonik
Posty: 189
Rejestracja: 30 cze 2020, 21:54

Re: Uzdatnianie wody

Post autor: balonik »

Myślę, że samo uzdatnianie wody jest ważne jeśli oczywiście czerpiemy tą wodę prosto ze studnia. Ja jeszcze na pewno bym postawił na dobrej jakości zestaw hydroforowy. Już widziałem na stronie https://ogrody24.pl/zestawy/zestawy-hydroforowe niektóre z nich. Myślę, że jak dla mnie zestaw https://ogrody24.pl/zestawy-hydroforowe ... gena-.html będzie zdecydowanie bardzo dobrym rozwiązaniem.
Józef

Re: Uzdatnianie wody

Post autor: Józef »

Ze zbiornikiem hydroforowym to chyba warto poczekać i zrobić najpierw analizę wody. Jeśli trzeba będzie zamontować system uzdatniania to wtedy ważną rolę odgrywa hydrofor wtedy.

Ja na szczęście poczekałem. Wywierciłem studnię, przepompowałem wodę i zaniosłem wodę do analizy. Zbadałem wodę w Klarsanie i oni dobrali mi zarówno hydrofor jak i system uzdatniania :)

Polecam serdecznie - https://www.klarsan.pl/
Awatar użytkownika
balonik
Posty: 189
Rejestracja: 30 cze 2020, 21:54

Re: Uzdatnianie wody

Post autor: balonik »

Można w tej tematyce jeszcze poruszyć to, że gdy już mamy faktycznie studnię głębinową to również zwróćmy uwagę na właściwe podłączenie hydroforu. W takiej sytuacji polecam zapoznanie się z wpisem https://www.fachowyinstalator.pl/jak-wy ... wy-w-domu/ gdzie dokładnie to zostało wytłumaczone.
ODPOWIEDZ