Elewacja

Urządzasz mieszkanie, budujesz dom? W tym wątku znajdziesz wszystkie niezbędne informacje o solidnych firmach budowlanych.
Awatar użytkownika
kokszka
Posty: 142
Rejestracja: 30 sie 2019, 16:37

Elewacja

Post autor: kokszka »

Jakie elewacje najbardziej się Wam podobają?
Rabka
Posty: 493
Rejestracja: 08 lip 2019, 16:46

Re: Elewacja

Post autor: Rabka »

My najbardziej podobają się elewacje z kamienia naturalnego. Widziałam ostatnio na stronie https://klink.pl/kamien-naturalny/elewacyjne/ bardzo ładne płytki z kamienia właśnie do wykonania elewacji. Jak się Wam podobają? Czy ktoś z Was ma może właśnie taką kamienną elewację?
Awatar użytkownika
Yuuka
Posty: 94
Rejestracja: 11 wrz 2019, 13:48

Re: Elewacja

Post autor: Yuuka »

Już na początku budowy warto przymierzyć się do projektu elewacji, znajomy polecił mi - Elewacje Marzeń. Firma jest często wybierana ze względu na fantastyczne podejście do projektu, znają się na rzeczy i realizacje jakie oferują są naprawdę fajne. Prezentacja projektu może być wykonana na zdjęciach z naszej budowie na różnych etapach jej wykonania
Awatar użytkownika
ludvina
Posty: 64
Rejestracja: 19 wrz 2019, 11:50

Re: Elewacja

Post autor: ludvina »

taką elewację po jakimś czasie i tak trzeba odświeżać. Czasem wystarczy mycie, czasem można też położyć na nowo kolor. Takich prac nie wykonuje się zwykle samodzielnie, wtedy warto skorzystać z oferty wyspecjalizowanych firm takich jak Rope Expert ( działają na terenie Warszawy i okolic). Mają duże doświadczenie w różnego rodzaju pracach wysokościowych, mają konkurencyjne ceny i dogodne terminy.
Awatar użytkownika
mleczko90
Posty: 56
Rejestracja: 02 paź 2019, 15:50

Re: Elewacja

Post autor: mleczko90 »

Każda jest ładna po warunkiem, że jest czysta. Cykliczne mycie pozwoli na zachowanie świeżości, ja korzystam z firmy elevatio
Awatar użytkownika
sandrine.simonis
Posty: 4
Rejestracja: 03 sie 2020, 9:45
Lokalizacja: Brześć Kujawski

Re: Elewacja

Post autor: sandrine.simonis »

Farba elewacyjna https://www.kleib.pl/kleib-procolor/ musi spełnić wiele bardzo ważnych funkcji. Odpowiada ona za stronę estetyczną naszego domu, ale również ochrania jego konstrukcję przed wpływem warunków atmosferycznych. Przy jej wyborze należy określić, jakim rodzajem ściany zewnętrznej dysponujemy i na co będzie ona narażona.
Awatar użytkownika
pojq889
Posty: 217
Rejestracja: 05 lis 2019, 16:27

Re: Elewacja

Post autor: pojq889 »

U mnie elewacja już gotowa, ale zostało jeszcze malowanie płotu i sprawdzam właśnie, jakie farby do metalu będą odpowiednie. Podobno na stronie https://www.dekoratorium.pl/pl/najlepsz ... -najlepiej możecie znaleźć podstawowe informacje, które pomogą w dobrze odpowiedniej farby.
Awatar użytkownika
Aligru
Posty: 15
Rejestracja: 20 sty 2020, 9:05

Re: Elewacja

Post autor: Aligru »

Kamień na elewację wygląda super. Bardzo mi się podoba takie rozwiązanie. Zresztą, planuje je u siebie zrobić - https://incana.pl/artykul/porady/kamien ... koracyjnym wygląda na naprawdę spoko opcję.
Małgorzata33

Re: Elewacja

Post autor: Małgorzata33 »

Jeżeli mamy w planach wymianę powłoki zewnętrznej na naszej elewacji to być może warto się na chwilę zatrzymać i przemyśleć naszą decyzję, ponieważ gruntowny remont może nie być potrzebny. Wystarczyć może czyszczenie elewacji które przedłuży żywotność farby, oraz zaoszczędzi środków na zakupy farb i ekipę remontową, jednocześnie znacznie odświeżając wygląd danej nieruchomości.
DŹad

Re: Elewacja

Post autor: DŹad »

Rzeczą fundamentalną jest estetyczny wygląd naszego domu. Czysta i zadbana elewacja sprawie pozytywne wrażenia, jednak aby tak było trzeba o nią dbać i poddawać regularnym pracom konserwacyjnym. Do jednej z takich prac zaliczyć można czyszczenie elewacji. Metoda jest kwestią wtórną i zależną od konkretnego przypadku, gdzie mamy do wyboru ciśnieniowe czyszczenie (wodą, parą wodną), suchym lodem lub piaskowanie. Po zakończeniu całego procesu oczywiście warto utrwalić uzyskany efekt poprzez zastosowanie specjalnych preparatów do impregnacji które pomogą utrzymać wspomniany efekt przez dłuższy czas, bez potrzeby ponownego mycia fasady budynku.
ODPOWIEDZ