Budowa domu

Ciekawe opinie i rekomendacje.
piotrós

Budowa domu

Post autor: piotrós »

Jeżeli mamy taką możliwość, a przykładowo nasza rodzina się powiększyła lub wzrosło zapotrzebowanie na miejsce do zamieszkania w naszym domu to warto pomyśleć nad tym czy nie przyda się nam przybudówka. Jednak samodzielna realizacja może być problematyczna i prawdopodobnie nie obejdzie się bez pomocy profesjonalnej firmy która się tym zajmuje. Samodzielna realizacja okreslonych projektów jest możliwa, jednak w pewnym zakresie wymaga wsparcia i może okazać się karkołomnym i darmenym wysiłkiem. W zależności w jak szerokim zakresie mamy do wykonania usługi budowlane tak różnić się będzie zakres prac do wykonania. Istnieje wiele firm na rynku świadczących usługi o których mowa, jednak nie wszystkie spełniają pokładane w nich nadzieje i nie przestrzegają wymaganych standardów, które zakładamy do realizacji naszego projektu. Bardziej skomplikowane cele, które składają się z wielu etapów naturalnie wymagają większego zaangażowania i poświęcenia, co wcale nie jest oczywiste w każdej firmie. Niestety wciąż na rynku są "czarne owce" które psują opinie uczciwym wykonawcom. A jeżeli naszym celem jest np. budowa domu to oczywistym jest, że nasz wykonawca musi z nami współpracować na każdym etapie realizacji i nie jest możliwe, aby nierzetelna firma w pełni wywiązała się z podjętych zobowiązań, ponieważ prawdopodobnie nie posiada żądanych kompetencji do realizacji, a niepochlebne opinie przeważnie nie biorą się z nikąd, choć od tej reguły są wyjątki. Świetnie jeżeli firma, która wybraliśmy kompleksowo podchodzi do realizacji i oferuje szerokie spektrum usług, dzięki którym możemy być spokojni o przebieg naszych założen podczas projektowania naszej wizji. Jeżeli dana firma wykonuje także wykończenia wnętrz to praktycznie z jednym wykonawcą możemy wybudować dom i go w pełni wykończyć, co z pewnością jest satysfakcjonującą wiadomością, ponieważ pozwoli to zaoszczędzić nam potencjalnie środki finansowe i czas niezbędne na kontaktowanie się z różnymi firmami, które miałyby być odpowiedzialne za poszczególne etapy realizacji.
Łasiczka

Re: Budowa domu

Post autor: Łasiczka »

Okna, drzwi i rolety na pewno się przydadzą w nowo budowanym domu i tu polecam firmę https://www.drutex.pl/ która jest liderem stolarki okiennej w Europie. Dostajesz najlepsze produkty w najniższej cenie które posłużą tobie i twojej rodzinie latami.
Awatar użytkownika
kasiunia
Posty: 66
Rejestracja: 17 cze 2019, 15:42

Re: Budowa domu

Post autor: kasiunia »

Pamiętajmy ,że budowa domu zaczyna się już od wyboru projektu budowlanego.Ważne by już sam projekt nas zadowalał, na rynku znajdziemy mnóstwo projektów, które spełnią nasze oczekiwania.Warto też na etapie projektowania zdecydować się na zastosowanie drewna w wielu konstrukcjach przyszłego domu. Mowa oczywiście o drewnie klejonym https://mgdachy.pl/drewno-klejone/ .Drewno klejone stanowi dobrą alternatywę dla stali, żelbetu oraz innych materiałów konstrukcyjnych... głównie ze względu na swoje cechy wytrzymałościowe i estetyczne.


MG Domy sp. z o. o.
ul. Uczniowska 13, 03-112 Warszawa
tel: +48 500 200 660,
mail: [email protected]
Okoń32

Re: Budowa domu

Post autor: Okoń32 »

Wszelkich kłopotów które opisałeś można uniknąć jeśli wynajmiesz odpowiednich którzy zajmą się nadzorem i wykonają niezbędne audyty i certyfikacje do nowo postawionego budynku. Mam na myśli http://inwest-bud.org.pl/pl która ma w ofercie nadzór budowlany oraz wykonuje audyty energetyczne. Z nimi możesz być spokojny o efekt końcowy.
kłą

Re: Budowa domu

Post autor: kłą »

Jak już zbudujesz dom to warto wykorzystać możliwości jakie daje automatyka przemysłowa i domowa https://www.fif.com.pl/pl/ Będziesz miał możliwość sterowania otwieraniem i zamykaniem z pilota a to na pewno ułatwi ci życie. Koszt zakupu jest wart swej ceny i na pewno się zwróci. Ponadto możesz też sterować oświetleniem a więc jest wiele opcji.
Rabka
Posty: 493
Rejestracja: 08 lip 2019, 16:46

Re: Budowa domu

Post autor: Rabka »

Zanim rozpoczniecie budowę Waszego domu, trzeba będzie wybrać jakiś fajny projekt :) Macie już jakiś na oku? Jeśli jeszcze nie, to polecam zajrzeć do nowości Pracowni Architektonicznej MG Projekt na stronie internetowej https://www.mgprojekt.com.pl/nowosci-mgprojekt. Niektóre z ich są naprawdę bardzo fajne, robią wrażenie ;) Który najbardziej się Wam podoba?
Kryzśoek

Re: Budowa domu

Post autor: Kryzśoek »

Jeśli chodzi o budowę domów we Wrocławiu to sprawdzi wam się firma budowlana Mander Bud http://mander-bud.com/ Mega ogarnięci specjaliści, z dużym stażem i solidnym podejściem do pracy. Postawili nam dom szybko i sprawnie i jesteśmy z niego w pełni zadowoleni. Jest dobrze zbudowany z porządnej jakości materiałów, funkcjonalny, super nam się w nim mieszka. Dodam, że z ceną za budowę nie przesadzili.
Wiśnia

Re: Budowa domu

Post autor: Wiśnia »

Budowa naszego domu trwała zaskakująco krótko. To znaczy - my wiedzieliśmy, jak będzie to wszystko wyglądało, kiedy tylko zdecydowaliśmy się, że nasze cztery wymarzone kąty powstaną z gotowych prefabrykatów betonowych, dzięki firmie Mabudo https://www.mabudo.com jednak nie powiedzieliśmy nic rodzinie, ani znajomym :) Byli mocno zaskoczeni tempem prac i tym, że już udało nam się zamieszkać na swoim :))
Iwański

Re: Budowa domu

Post autor: Iwański »

Przez wiele lat przymierzaliśmy się do budowy domu, ale zawsze coś nas wstrzymywało, jednak w tym roku postanowiliśmy w końcu ruszyć temat. Zaczęliśmy od znalezienia odpowiedniego projektu (działkę już mamy). Nie było łatwo, ponieważ każde z nas miało inne potrzeby, ale w końcu pogodził nas Dom z Widokiem https://www.mgprojekt.com.pl/dom-z-widokiem. Dom fantastycznie wygląda od zewnątrz, ma nowoczesną bryłę z dużymi przeszkleniami, a w środku zachwyca wysokim salonem i antresolą. Do tego duży pokój dzienny (prawie 55 m2), przestronna kuchnia i jadalnia, gdzie na pewno pomieścimy wszystkich gości. Piętro też jest świetnie zaprojektowane, duże pokoje dla dzieci i nasza strefa prywatna, czyli sypialnia z pokojem kąpielowym i garderobą. Ten dom spełnia wszystkie nasze oczekiwania, a nawet oferuje więcej niż chcieliśmy.
ODPOWIEDZ